
Sofia Shauri Dalsveen har signert ny 2 års kontrakt
FOTO: PREG Fredrikstad
Fredrikstad Ballklubb fortsetter å bygge for fremtiden. Nå er det klart at Sofia Shauri Dalsveen har signert en ny toårsavtale med klubben, en avtale som strekker seg ut 2027/2028 sesongen.
Den høyvokste venstre bakspilleren har tatt tydelige steg denne sesongen og markert seg som en viktig del av lagets utvikling. Med sitt gode skuddrepertoar, overblikk i angrepsspillet og fysikk i duellene, har Sofia vist at hun besitter kvaliteter som kan bli avgjørende for laget i årene som kommer.
Gjennom sesongen har hun utviklet seg både taktisk og individuelt, og har vist større trygghet i spillet sitt. Fremgangen har vært tydelig, og hun har tatt mer ansvar i både angreps- og forsvarsspillet.
Klubben har stor tro på spilleren som bærer drakt nr.7 og hennes videre utvikling, og den nye toårsavtalen gir både spiller og klubb forutsigbarhet og kontinuitet. Med fortsatt hardt arbeid og riktig utvikling ligger alt til rette for at hun kan ta ytterligere steg i Fredrikstad-drakten.
-Jeg har valgt å bli i Fredrikstad fordi jeg synes vi har noe veldig spennende på gang. Som lag tar vi steg for hver kamp, og jeg har stor tro på at vi kommer til å se enda sterkere ut fremover.
-Jeg gleder meg til fortsettelsen, og tror FBK er riktig sted for min utvikling.
Vi er veldig glade for at Sofia Shauri Dalsveen valgte å bli med videre, og gleder oss til å se henne i rødt og hvitt noen sesonger til.